Svaly.info

Úvodní obrázek

TRÉNINK SE SPARING PARTNEREM

sparing partner

V tomto výstižném článku bych chtěl vyzdvihnout důležitost cvičení se sparingem. V každém ohledu trénink posunete úplně na jinou úroveň. Ze začátku by bylo vhodné oslovit místního trenéra fitness centra a cvičit nějakou dobu s ním. Po získání základních zkušeností, začít cvičit s někým, komu důvěřujete.

Položme si otázku, proč cvičení se sparigem dává tréninku úplně jiný rozměr?

Za prvé si můžete dovolit naložit na činku větší váhy, které jsou klíčové k získání velkých svalů. To ovšem pro tuto chvíli neřešte. Každý začínajíci borec by se měl zaměřit hlavně na techniku provedení cviku.

Za druhé motivace je velký klíč k úspěchu. Proč? Když uvidíte, jak Váš parťák zvedne o nějaké to kilo víc než vy, věřte, že vás to nenechá chladným a budete chtít úplně to samé, je to jak droga, budete závislí na tom se posouvat pořád dál a dál a to je dobře.

Za třetí hecování a povzbuzení k tréninku prostě patří, bez toho si to neumím ani představit, všímat si navzájem chyb, kterých se během tréninku dopouštite, vyměňovat si informace, které jste zjistili apod..

Ale co beru za úplný vrchol důležitosti je schopnost jistit sparinga tak, aby při každé sérii odložil bezpečně činku do stojanu. Pokud budete mít někoho, kdo se bude dlubat do nosu, zatímco vy se budete dusit činkou na benchpressu, okamžitě ho kopněte do zádele a hledejte někoho jiného.

Před každou sérii se domluvte, jak si představujete, aby vám sparing pomáhal. Přitom mějte na paměti, že do určité míry, můžete včasným zareagováním odvrátit nepříjemné zranění, které se bohužel občas v posilovnách stávají.

Co bych ještě rád zdůraznil je, že apeluju na 2 základní cviky, u kterých by jste měli být ostražitější a to benchpress a dřep s velkou činkou, tam obzvlášť pokud máte naloženo, nebát se nalepit na parťáka, pevně ho pažemi obejmout za pas a při dřepu jít s ním dolů a poté váhou svého těla mu pomoct zpět nahoru do výchozí polohy.

Pamatujte, že v posilovně musíte nechat duši pokud se chcete posouvat, moc neklábosit a cvičit tak, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním.