Svaly.info

Úvodní obrázek

JAK EFEKTIVNĚ PÁLIT TUKY?

Tuky

Pro úspěšné zbavení tuků doporučuji zaměřit se na 3 oblasti:

1. Svalová hmota

Zhodnoťte, zdali máte dostatek svalové hmoty, protože tuk spálíte pouze přes své svaly, tzn. čím větší svaly máte, tím lépe se vám bude tuku zbavovat.

2. Strava

Musíte přijmout méně energie než spálíte a donutit tělo k tomu, aby si sáhlo pro energii do vašich tukových zásob. Strava je nejdůležitějším klíčem k úspěchu, pokud bude špatně kombinovaná nebo načasovaná, tak buď tuk pálit nebudete vůbec nebo i s tukem spálíte velké množství svalové hmoty.

3. Trénink

Spousta cvičenců si dnes během tréninku zaměřeného na pálení tuku hlídá svou tepovou frekvenci neboť je všeobecně známo, že při aktivitách s nízkou srdeční aktivitou využívají svaly především tukové zásoby. Při vysokých aktivitách spotřebováváme především zásoby sacharidů. Asi v 60% maximální námahy, vaše tělo dostane polovinu své energie ze sacharidů a polovinu z tukových zásob. Z toho důvodu mnoho "odborníků" doporučuje cvičit v rozmezí 60-70% maximální námahy. Má to však jedno ALE a to je celkové množství spáleného tuku během tréninku. Při chůzi spálíte 100 kcal z toho 80 kcal tuku, při mírném běhu 200 kcal z tuku 100 kcal a pokud během této doby uděláte sprinty tak cca 500 kcal, 150 kcal z tuků.

Jinými slovy, při stejné časové investici do tréninku, který má vysokou intenzitu spálíte více tuku a zároveň významně zvýšíte hladinu testosteronu!