Svaly.info

Úvodní obrázek

BENCHPRESSOVA LAVICE

Benchpressova laviceTato lavice je základem každé posilovny. Primárně se na ni cvičí benchpress s velkou činkou. Správnou techniku provedení benchpressu naleznete zde.

MULTIPRESS

MultipressNa tomto přístroji se dá cvičit hned několik různých cviků, jakými jsou rovný a šikmý benchpress, benchpress s úzkým úchopem, tlaky vsedě na ramena, dřepy, přítahy k bradě a mnoho dalších. Náš subjektivní názor však je, že volné váhy jsou vždy efektivnější, a to z důvodu, že multipres stabilizuje a tím Vás okrádá o další práci stabilizačních svalů. Výhody multipressu jsou, že si s ním vystačíte sami, nepotřebujete mít nutně u sebe sparinga, který Vás bude jistit. Pokud jste začátečník a techniku různých cviků nemáte ještě zažitou, je multipress bezpečnou a vhodnou volbou.

STOJAN NA DŘEPY

posilovací stojan na dřepy Tento nebo podobný stojan je většinou ve fitcentrech pokažde zabraný. Dají se na něm cvičit další dva základní cviky jako jsou dřepy a mrtvý tah a spoustu dalších. Při těchto cvikách se vyžaduje už nějaká dávka zkušeností.

Zádový sval: Mrtvý tah. Správnou techniku mrtvého tahu naleznete zde.

Nohy: Dřep s velkou činkou. Správnou techniku dřepu naleznete zde.

LEGPRESS

LegpressLegpress je posilovací stroj, který je zaměřený na posílení dolních části končetin. U tohoto stroje zabírá především čtyřhlavý sval stehenní a v zadní části hamstringy a hýžďové svaly. Rozdíl mezi legpressem a dřepem je, že u dřepů se zapojují více svalových skupin a tím pádem je komplexnější, proto bych doporučil nenahrazovat dřep legpressem.
Správnou techniku cviku naleznete zde.

ZÁKOPÁVÁNÍ VLEŽE

Zákopy Tento stroj je zaměřený na posílení dolních části končetin. Posiluje zadní části stehen, jakými jsou dvouhlavý sval stehenní, sval pološlašitý a sval poloblanitý.
Správnou techniku cviku naleznete zde.

PŘEDKOPY VSEDĚ

Předkopy Tento stroj je zaměřený na posílení dolních části končetin. Jedná se o izolovaný cvik, který posiluje přední část stehen, jakým je čtyřhlavý sval stehenní. Předkopáváni je tvarovací cvik, tudíž si zvolte takové závaží, při kterém jste schopni splnit vámi stanovený počet opakování a přitom dodržet správnou techniku cviku.
Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ LAVICE NAKLONĚNÁ HLAVOU NAHORU

Polohovací laviceTato Lavice slouží k procvičení nejrůznějších svalových partií. Záleží na tom, jaký úhel sklonu nastavíte. Jako základní cviky bych uvedl:

Prsní sval: Tlaky s jednoručkami hlavou nahoru. Správnou techniku cviků naleznete zde.

Rozpažování s jednoručkami hlavou nahoru. Správnou techniku cviků naleznete zde.

Ramenní sval: Tlaky s jednoručkami v sedě. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Bicepsový sval: Bicepsový zdvih s jednoručkami vsedě. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ LAVICE NAKLONĚNÁ HLAVOU DOLŮ

Posilovací lavice šikmá Tato lavice je určená pro cvičení s jednoručními činkami nebo s vlastní váhou.

POSILOVACÍ LAVICE ROVNÁ

Posilovací lavice rovná Tato lavice je určená především pro cvičení s jednoručními a vzpěračskými činkami. Jako základní cviky bych uvedl:

Prsní sval: Tlaky s jednoručkami na rovné lavici. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Rozpažování s jednoručkami na rovné lavici. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Pullover. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Tricepsový sval: Francouzský tlak. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ LAVICE - HYPEREXTENZE

Posilovací lavice hyperextenze Na této lavici posílíte tzv. vzpřimovače páteře, hamstringy a hýžďové svaly. Správnou techniku cviku naleznete zde.

PŘÍTAHY SPODNÍ KLADKY V SEDĚ

Přítahy spodní kladky v sedě Tento posilovací stroj, je zaměřený především na posílení širokého svalu zádového. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ VĚŽ - ZÁDA

Posilovací věž na záda Tento posilovací stroj, je zaměřený především na posílení širokého svalu zádového. Můžete jej provádět více způsoby:

Přítahy horní kladky za hlavou nadhmatem. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Přítahy horní kladky k hrudníku nadhmatem. Správnou techniku cviku naleznete zde.

HRAZDA

Hrazda Shyby na hrazdě patři mezí obtížné cviky, ale na druhou stranu za velice efektivní při budování svalové hmoty. Proto bych doporučil všem, kteří jsou v začátcích si cviky na hrazdě zapojit do tréninkového plánu. Můžete jej provádět více způsoby:

Zádový sval: Shyby širokým úchopem nadhmatem. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Bicepsový sval: Shyby úzkým úchopem podhmatem. Správnou techniku cviku naleznete zde.

PEC DECK

Stroj na prsa Pec deck je stroj, při kterém posilujete především vnitřní část prsního svalu a přední část deltového svalu. Správnou techniku cviku naleznete zde.

PULLOVER - STROJ

Pullover Na tomto stroji se komplexně zapojuje celý prsní sval (velký sval prsní, malý sval prsní). Tento stroj je vhodný pro ty, kteří nemají dobře zvládnutou techniku pulloveru s činkou. Doporučoval bych pullover cvičit s volnými vahami, které jsou dle mého názoru více efektivní, při budování objemů hrudníku. Správnou techniku cviku naleznete zde.

BRADLA ZÁVĚSNÁ

Bradla závěsná Na bradlech se dají cvičit nejrůznější cviky z vlastní váhou. Jde o velice efektivní způsob cvičení, při kterém můžete procvičit prsní sval, tricepsový sval a břišní sval. Tyto cviky jsou základní a neměly by chybět ve Vašem cvičebním plánu.

Tricepsový sval: Kliky na bradlech. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Prsní sval: Kliky na bradlech. Správnou techniku cviku naleznete zde.

Břišní sval: Zvedání nohou na bradlech. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ STROJ NA BŘICHO

Posilovací stroj na břicho Tento posilovací stroj slouží k procvičení spodní části břišních svalů.

SCOTTOVA LAVICE

Scottova lavice Scottova lavice slouží především k procvičení bicepsového svalu izolovaným pohybem.

Bicepsový sval: Bicepsový zdvih na Scootově lavici. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ VĚŽ - TRICEPS

Posilovací věž na triceps Tato posilovací věž slouží k procvičení tricepsového svalu. Je zde možnost zvolit více adaptérů k provedení nejrůznějších cviků. Jako základní bych uvedl:

Stahování tricepsové kladky před sebou.

Správnou techniku cviku naleznete zde.

SNOŽOVÁNÍ NA STROJI

Posilovací stroj Snožování Na tomto stroji posílíte vnitřní část stehenních svalů. Správnou techniku cviku naleznete zde.

POSILOVACÍ STROJ NA RAMENA

Stroj na ramena Na tomto stroji procvičíte především přední část deltového svalu a triceps. Správnou techniku cviku naleznete zde.