Svaly.info

Úvodní obrázek

TRÉNINK ZAMĚŘENÝ NA RŮST SVALŮ (OBJEM)

Sval

Trénink zaměřený na růst svalů, tzv. "objem" je důležitý, jak už název napovídá, především na přibrání kvalitní svalové hmoty. Společně se svalovou hmotou během tohoto období drtivá většina cvičenců nabere i tuk - jeho procento závisí především na stravě.

Na druhou stranu je nutné říci, že velký objem svalů nám pomáhá tuky pálit.

Zaměřte se na tyto dvě oblasti:

1. Strava

Musíte jíst opravdu hodně! Do svého jídelníčku zařaďte především pomalé sacharidy a bílkoviny. Denně přijměte 6-8 jídel. Nejvíce sacharidů přijměte ráno a v poledne a po tréninku (do 30 minut). K večeru a na noc se snažte do těla dostat co nejvíce bílkovin, to platí i cca hodinu a půl po tréninku.

2. Trénink

Cvičte 3-4 krát týdně - velké partie - dřepy, bench press, mrtvý tah - především z důvodu vyplavení potřebných hormonů a pak svaly napumpujte. Osobně se mi osvědčilo na začátek zařadit více-kloubový cvik například dřep a poté jsem se zaměřil na dvě další partie například prsa a biceps a tyto partie co nejvíce napumpoval krví.

Počet opakování záleží na tom, zdali hodláte co nejrychleji nabrat (3 série 9-12 opakování) nebo budete raději nabírat pomaleji, ale zároveň budete budovat i sílu (3 série 6-9 opakování). Cvičte maximálně 45 minut. Platí zde staré dobré pravidlo: někdy méně znamená více. Cvičte intenzivně maximální přestávky do 1 minuty a hlavně se koncentrujte na správnou techniku cviků.